Założenia wyprawy

15 sierpnia 2010 wyruszamy na kolejną wyprawę. Ścieżka przygody znowu prowadzi nas na wschód. Od prawie już dziesięciu lat poznajemy kontynent azjatycki. Zwiedziliśmy już Azję północną, środkowa oraz południowo-wschodnią. Wszędzie tam poznawaliśmy ludzi, kulturę, oraz dziką przyrodę.

Tym razem nasz wybór padł na Turcję, Gruzję i Armenię - państwa z arcy bogatą historią. Kraje, w których gdy zaczęto budować murowane kościoły nasza część Europy pokrywała gęsta puszcza, w której królowały tury a nieliczne barbarzyńskie plemiona oddawały cześć bożkom.

Wybieramy się w miejsca, w których będziemy mogli dotknąć prawdziwej historii oraz w których uszczkniemy, chociaż rąbka takich tajemnic jak arka Noego znajdująca się na górze Ararat leżącej na granicy Turcji i Armenii lub złote runo tak poszukiwane przez mitycznych argonautów w rejonie Kolchidy - legendarnej krainy leżącej w dzisiejszej Gruzji. Droga nasza prowadzić będzie również przez miasteczka, wioski i miejsca odludne omijane przez masowa turystykę. W miejscach tych można spotkać ludzi żyjących w innym rytmie, w którym życie, zwyczaje i kultura często dyktowane są porami roku oraz przekazami poprzednich pokoleń.

Jako środek transportu służyć nam będzie dwudziestosześcioletnia Łada Niva. Samochód, którym dwa lata temu odbyliśmy udaną podróż przez Kazachstan do Kirgistanu.

W tym roku nasza trasa będzie przebiegać przez 10 państw: Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Gruzję, Armenię. W drodze powrotnej odwiedzimy jeszcze Rumunię i Ukrainę. Przewidujemy przejechanie ponad 10tyś km. Koniec wyprawy planujemy na połowę września. Po naszym powrocie chcielibyśmy Wam o wszystkim opowiedzieć, więc już zapraszamy na prelekcję, w której chociaż częściowo postaramy się przenieść Państwa w tamte rejony świata.

Uczestnicy wyprawy: 
Rafał Sierecki 
Adam Fidot